Vec 20 godina imam poremecaj srcanog rada, lekari su ustanovili da nema fiyickog ostecenja. Mozete li mi reci nesto vise o extrasistolama.

    Odgovoreno: 24. 04. 2007.

    • Ekstrasistole su prevremeni srčani uradi. Mogu biti supraventrikularne (KOJE SU BEZ VELIKOG KLINIČKOG ZNAČAJA) i ventrikularne (KOJE MOGU BITI OPASNE PO PACIJENTA). Kardiolog mora na osnovu EKG-a ra razluči u kojoj vrsti se radi i da li je potrebna terapija.