Sta znaci ovo leva komora normlnih dimenzija, u dijastoli i sistoli, zadebljanih zidva, sitno fibrozno izmenjenih, ocuvane sistolne funkcije f oko 60% . Mitralni kuspisi normalne konfiguracije i pokretljivosti, doplerome se registruje mr 1+ u normalnu levu predkomoru. Aorta u korenu normalne dimenzije, zadebljanog aterosklerostickog zida, velumi trolisni parcijalno hiperhogeni, trag regrutacije. Ar 1+. Perikard b. O. . Desna komora normalne dimenzije, tv trivijalana regrurgitacija spdk normalan.

    Odgovoreno: 22. 06. 2010.
    • Poštovani,
      To znači da se na srcu vide diskretni tj. Početni znaci starenja tkiva srčanog mišića. Promene u ovom trenutku nisu ozbiljne ali zahtevaju praćenje ultrazvukom na 6-12 meseci.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #63433

    • Šta znači aortna valvula deluje trolisna,blago sklerotičnih veluma,dobre sistolne separacije, urednog protoka? Pozdrav.

    • Poštovani, možete li da objasnite značenje: "mitralni kuspisi parcijalno fibrozni"? Takođe u pređašnjem postu videh "trolisni", a šta kad je "dvolistni"? Hvala!