Molio bih da mi pojasnite nalaz holter ekg-a: za vreme monitoring najvisa frekvencija je bila 173 a najniza 45, registrovane su povremene sves, ukupno 235 sa povremenim epizodama bradikardije sa najnizom frekvencijom 45/min u toku noci, povremenim tahikardijama koje koreliraju s fizickim naporom. Nisu registrovane st-t promjene. Registrovane ves bile su tehicki artefakti. Povremene sves sa povremenm epizodama bradikardije i tahikardije bez signifikatnih st-t promjena. Unapred hvala

    Odgovoreno: 19. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Najkraći opis bi bio da je nalaz u granicama normale. Ima malo ekstrasistolq, frekvemca je verovatno noću niža a artefakti su smetnje tokom snimanja. Nema potrebe za terapijom.