Postovani, da li mozete da mi odgovorite sta treba preduzeti ukoliko osoba ima jak napad angine pektoris, i ukoliko on ne popusti ni posle uzimanja nitroglicerina. Da li se moze osobi pomoci pre dolaska hitne pomoci (u roku od 10-15 minuta)? Da li moze doci do gubitka svesti, prestanka disanja i rada srca, i da li treba uraditi masazu srca i vestacko disanje? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 24. 04. 2007.

    • Izvinjavam se na nestrucnom izrazavanju i na krajnje laickom pristupu problemu. Odgovor na Vađe pitanje smo odavno postavili na naš sajt, pogledajte Hitna stanja, šta učiniti u srčanom udaru.