Postovani, u subotu12. 06. 10 uvece sam dobio nesnosne bolove zuba, odlazim u hitnu i zubar mi prepisuje efferalgan codeine 500mg 6 tableta na dan. Krecem od nedelje ujutru sa terapijom i u toku dana popijem 8 tableta. U ponedeljak oko 13 h. Popijem 2 tablete (posle 3 kafe i 2 kifle) i posle 15 minuta mi pozli i pojavi mi se jaka aritmija i vrtoglavica. Prijatelj me prebaci u hitnu i tu mi jos gore pozli: ruke mi utrnu, noge ne osecam, bol u grudima, ostajem bez vazduha, borim se da ostanem pri svesti. Po prijemu u sobu iz polu nesvesti i nemoguce aritmije koja se tad odvijala vidim na aparatima pritisak 100/100. Posle 2 sata pobaljsava mi se stanje i uvece me otpustaju iz bolnice uz konstataciju da mi je bakterija od zuba u sadejstvu sa codeinom a bez antibiotika to prouzrokovala. Terapija 2xdnevno amoxicilline 7 dana. Interesuje me kroz sta sam ja to prosao (a video sam kraj za moj laicki pojam) i uzrok svemu tome, jer ovde (pariz) nisam trazio obrazlozenje. Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 22. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Po ovome što ste opisali imali ste neku vrstu alergijske reakcije (ili reakciju preosetljivosti - to nije isto što i alergija) i kada je dejstvo supstanci prestalo, prestale su i vaše tegobe. Posledica nema, a za budućnost čuvajte se te kombinacije jer se sve može ponoviti.