Molim dr Perisica da mi odgovori na jedno pitanje. Naime imam 45 godina pre 2 nedelje sam uradila holter EKG. Dijagnoza je SVES, hypotensio art. i prepisan mi je lek propafen. Ja sam u postmenopauzi i imam jako nizak pritisak zbog koga padam u nesvest. Pritisak se krece 103/53 puls 57, 94/54 puls 53, 113/72 puls 83, 88/75 puls 64. Moram da napomenem da ne pusim (2 meseca). Imam i slabu cirkulaciju, lose se osecam, vise losih dana imam nego dobrih. Kod kontraindikacija leka propafen procitala sam da se ne sme primenjivati ........izmedju ostalog i kod hypotensije, pa ga nisam ni koristila. Plasim se da ce mi pritisak pasti jos vise. Inace doktor me je upozorio da pri upotrebi leka mogu da imam vrtoglavice jake, pa me je to jos vise uplasilo. Molim za savet da li postoji neki drugi lek koji ne obara pritisak. Hvala

    Odgovoreno: 24. 04. 2007.

    • Mislim da je Propafen prejak lek za dijagnozu koju ste Vi naveli. Ako su u pitanju samo SVES (supraventrikularne ekstrasistole) treba imati na umu da su one uglavnom bezazlen i benigan klinički nalaz i da najčešće nije neophodna terapija. Probajte sa više aktivnosti, malo sedativa i dobrim raspoloženjem.