Molim vas ako moze brzi odgovor, htio bih da se bavim trcanjem, imam blago povisen krvni pritisak, 140/95 u mirovanju, uradio sam pre 20-tak dana test opterecenja i ultra zvuk srca, sve je bilo u redu, pritisak pre opterecenja 140 sa 90 a tokom opterecenja najvisi 170 sa 90. Zelim cuti vase misljenje, dali prema ovim nalazima iako se desi da je pritisak 140 sa 95 smem lagano dzogirati ili trcati?

    Odgovoreno: 23. 06. 2010.

Komentari na pitanje: #62817

    • Kod mene je takodjer isti slucaj, dr dijagnoza je latentna koronarna, pijem 5mg enap h za pritisak i za srce bisocor od 5 mg dr preporucio 2, 5 mg ali meni je to bilo previse pa sam ja uzmem cetvrtinu, fizicki sam jako slabo sa kondiciom tako da kad se umorim jedva disem jer mi vjerovatno i ove tablete uticu jer smanjuju broj okucaja. . .