Dijagnoza-cor hypertensivum compensatum izmedju ostalog lijeva komora urednih dimenzija, prisutna dijastolna disfunkcija prvog stepena, očuvana globalna sistoslna funkcija molim vas da mi malo pojasnite i uprostite moju dijagnozu. . . Unapred hvala

    Odgovoreno: 22. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Nalaz uz govori da ste dugo imali povišen pritisak, verovatno slabo lečen ili slabo regulisan, koji je doveo do blažeg oštećenja srčanog mišića. Potrudite se da sada pritisak bude ispod 140/90mmhg.