Pstovani, radi se o bolesniku koji je 1950. G. Sa dijagnozom reinfarktum myiokardii non stemi, disfunctio ventriculi sinistri, hipertensio arterialis, hiperlipoproteinaemia, obesitas, ukratko radi se o mom ocu, prvi infarkt imao 1998 a reinfarkt 2009. Godine u maju, njemu je od tada sve gore u poslednje vreme zamara se i pri najmanjem naporu, tj ne moze uopste ni da hoda, a edemi na nogama su sve cesci, tj skoro da ih ima uvek i pored edemida koji pije 1/2 ujutru 1/2 uvece. Da li je stanje popravivo i da li je moguce da je u pitanju jos neka bolest, ma da su uradjena sva moguca snimanja i pregledi osim ct snimanja? Unapred zahvalna, nadica!

    Odgovoreno: 23. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Simptomi koje opisujete liče na odmaklu formu srčane slabosti tj. Insuficijencije. Nekada može pomoći operacija, nekada ugradnja specijalnog crt pejsmejkera ali to bi trebao ispitati njegov kardiolog. Mogući pregledi: eho srca, koronarografija.