Poštovani, imam 30 god. I dijagnosticiran mi je prolaps mitralnog zaliska. Nisam dobil nikkavu terapiju. Napravila sam rtg srca nalaz je sljedeći: srce uvecano u lijevo bez morfoloških karakteristika. Vadila sam i urin radi učestalih bolova pri udisaju u ledjima sa desne strane jer su bolvi bila u ravnini sa bubrezima: i leukociti u urinu su mi od 2-5 a dozvoljena granica je 0-2 molimo vas ako mi možete objasniti nalaze. . Hvala vam od srca. .

    Odgovoreno: 27. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Rtg nije relevantan za opis srca, to je apsolutno ultrazvuk (na kome vam je valjda dijagnostikovan prolaps mitralnog zaliska) . Sam prolaps vas ne treba brinuti, jer je hemodinamski beznačajan. Kod žena je takav nalaz u urinu maltene normalan, ako imate tegobe konsultujte urologa.