Dobar dan, prije dva mjeseca operirala sam slijepo crijevo i dobro sam se i brzo oporavila. Ali odprilike nakon dva tjedna na satu tjelesnog poskliznula sam se i zadobla jaki udarac u području prsnog koša, malo ispod predjela srca. Odveli su me na rtg i nalazi su bili dobri. Nakon tjedan dana počeli su mi se javljati simptomi slabosti, otezanog disanja, osijećaja " kao da gorim", puno teze podnosim napor, a inace sam se intenzivno bavila sportom. U obiteljskoj anamnezi imam: dijabetes melitus i kod više članova obitelji bolesti srca (konkretno otac mi od 35 bodine zivota ima ugrađen pejsmeker) zanima me da li je trauma (o tupi predmet) mogla prouzrokovati simptome koji su se javili ili ovi simptomi mogu ukazivati na nesto drugo? I ako je tako sto preporucate? Hvala

    Odgovoreno: 27. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Teško je ovako offline interpretirati simptome i njihovu povezanost sa nečim. Ipak, ne liči na srčane tegobe, bez obzira na bogatu porodičnu anamnezu. Posledice traume će proći za mesec dana (toliko je i prošlo od vašeg pitanja) i ne bi dalje trebali imati tegobe.