Poštovani već 7 godina imam problema sa srcem. Svaki dan osjećam lagano preskakanje a jače napade imam periodično (svakih 3-4 mjeseca) . Napad počinje jakim lupanjem srca, ubrzanim pulsem i traje od 10-15 minuta praćen jakom drhtavicom i osjećajem da se gušim. Nakon toga mi se spava. Bila sam na pregledu ali mi je rečeno da je sve u redu. Nemam nikakvih poroka. Koristila sam presolol ali mi nije pomogao. Trenutno ne koristim nikakvu terapiju. Imam 33 godine. Unapred zahvaljujem

    Odgovoreno: 23. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Bilo bi dobro da imate ekg zapis u trenutku ubrzanog srčanog rada jer van toga sve može biti normalno. Možete uraditi holter od više dana ili ugraditi specijalni aparat za snimanje ekga tokom 14 meseci, kada bi se napad verovatno dogodio. Takav tip aparata se može ugraditi u nišu, beogradu, novom sadu, zaječaru i užicu. Dok se ne vidi morfologija ekga ne može se odrediti adekvatna terapija. Na slepo najbolji izbor bi bio beta blokator ili amiodaron.