Postovani, vec duze vreme imam problema sa lupanjem srca, odnosno tahikardijom. Pre sam imao bolove u grudima a sada ih vise nemam. Imam bolove u vratnim karotidama. Ekg mi je svaki put bio normalan, a radio sam ga dosta puta. Ta je blago povisen, nista specijalno. Eho srca u poslednja 5-6 meseca 3x bio u redu. Test opterecenja odradjen bez preskakanja, medjutim brzo je dostigao visok puls. Vecina doktora mi je rekla da mi je sve ovo klasicno na psihickoj bazi i da nema apsolutno nikakve potrebe za daljim testovima niti nista slicno. Takodje mi i trne desna ruka. . . E sada, danas sam imao jedan problem, naime povecan mi je ck-nac dok je ldh normalan. Ck-nac je 914 a ldh 168. Gvozdje je 5. 2 a sve ostalo je u redu. E sada, ja sam se jako prestravio kada sam video da mi je ck-nac povisen, pa sam otrcao kod doktora. Koji mi je rekao da je sve ovo zapravo pored psihicke baze, zato sto imam veliku upalu hemoroida i da mi se ck-nac podigao samo zbog toga, da srce nema veze sa tim. Znaci ova velika upala smatram da sam izgubio bas bas dosta krvi i da konstantno vec godinama unazad imam gubitke krvi zbog hemoroida (4-ti stepen, potrebna operacija) . E sada, koje je vase misljenje, da li je moguce da se ck-nac podigne zbog toga, a da srce sa tim nema nikakve veze, a da lupanje i tahikardija dolaze zbog manjka gvozdja, koji je zaista nizak za moju masu, posto sam krupan. Takodje i da dodam da sam pre neki dan imao puls koji je varirao od 80-120 u razmaku od 10 minu par puta i da mi je bilo izuzetno lose i da mi je nakom inekcije bensendina bilo sasvim normalno, i da su mi rekli da bez problema idem kuci nakon uradjenog ekg-a. Znaci zaista sam bezidejan, ima li srce veze sa ovim, ili je sve zaista zbog tog gubitka krvi, manjka gvozdja, i velikog emotivnog stresa koji sam preziveo (gubitak clana porodice, medjutim ovo se desavalo i pre toga) . Unapred zahvalan, darko.

    Odgovoreno: 27. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Odgovor na prvo, vaš doktor je u pravu i taj enzim nikako nije specifičan za promene na srčanom mišiću. Tahikardija je prvi kompenzatorni mehanizam koji se uključuje pri anemiji i hroničnom gubitku krvi. Iz podataka koje ste poslali ja zaisna ne vidim kardiološko oboljenje pa vam savetujem da sa te strene ne strepite. S druge strane psiha zaista može puno toga lošeg da učini za organizam.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #61872

    • Neznam sa kojim pravom, odgovarate coveku da kreat. Kinaza nije bitna u dalje pretrage za njegovo stanje (trne mu ruka) i td, kad vam je kreat. Enzim na prvom mjestu, mioglobin na drugom u ovakom dijagnostic.

    • Dragi darko, mogu ti samo napisati sledece, ako ti je ekg uredan, ck i ck-mb povecani, -kreat. Kinaza i nj. Izoenzim. , provjeri mioglobin, reaktiv. Prot. Crp, i transaminaze alt ast i na kraju troponin t. Neko od lekara mozda ce ti predloz. I ldh, sto je totalno netacno, u sav norm. Svjet to se uzima za tumor mark. Hepatita-pozzz