Mojoj mami je ugradjen pejsmejker 14 05 2010. Molim za savet u vezi terapije. Pije dilatrend3. 125 2x, dilacor 1x, enalapril 2x od 2, 5, diunorm 1x i letrox 1x dnevno. Od ugradnje aparata ima prolive. Da li je to posledica terapije i da li neki od ovih lekova zaista izazivaju proliv pa bi mozda trebalo da se zamene? Pila je enterofyril po preporuci lekara, flonivin, linex ali se proliv vrati ubrzo po prestanku terapije. Molim vas za savet i vase misljenje.

    Odgovoreno: 30. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Ugradnja pejsmejkera sigurno nema veze sa njenim prolivima i zbog toga treba konsultovati infektologa ili gastroenterologa. Što se tiče terapije, njeni efekti se ne mogu procenjivati mailom, već samo pregledom pacijenta i evidencijom visine pritiska, prisustva angine ili srčane slabosti.