Postovani. . . Izvinite ali moram nesto da vas pitam sto nije u vezi sa bolestima. . . . Moj profesor nam je postavio neka pitanja u vezi sa merenjem krvnog pritiska i moram da nadjem odgovor na njih. . 1. Da li se krvni pritisak meri na nogama i u kom delu noge se postavlja manzetna? 2. Ako se meri na kojoj nozi se meri? 3. Gde je veci na rukama ili na nogama i kolika je ta razlika u vrednostima krvnog pritiska? 4. Na kojoj ruci se meri na levoj ili desnoj i zasto? Bicu vam veoma zahvalna na odgovoru. . .

    Odgovoreno: 21. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Nisam bio mesec dana u srbiji i ako nije kasno evo odgovora:
      može se meriti na nogama, manžetna je između kolena i prepone a slušalica se stavi u zatkolenu jamu. Nije važno na kojo se nozi meri. Trebao bi da bude sličan na rukama i nogama a razlika postoji samo u slučaju anomalija aorte. Takodje, može se meriti na obe ruke.