Postovani imam problem sa visokim pritiskom na sistematskom pregledu nasli su mi povisen pritisak 165 sa 100. . Isdao sam kod lekara i dobio terapiju ujutru byol2, 5mg a uvece monopril plus 12. 5mg. . I pored tereapije gornji pritisak ne mogu da skinem ispod 140 dok je donji oko 70 puls 75. . . Bavim se sportom idem u teretanu. . Molim za savet i da li smem i dalje da treniram?

    Odgovoreno: 21. 06. 2010.
    • Poštovani,
      140mmhg može biti dovoljno dobro kada je u pitanu gornji pritisak, dodatno se može smanjiti manjim unosom soli i tečnosti. Nastavite da trenirate jer je fizička aktivnost važan deo u terapiji hipertenzije.