Postovani javljam se po drugi put imam ugradjeno dva stenta pre 3 meseca.Pre mesec dana pokaceni su mi vrednosti AST ALT i bilirubin i ja sam prestao uzimati lekove za stent i ostale za 20 dana rezultati su dosli u normalu,sada uzimam samo aspirin 100 i Essentijale forte i Omega 3.Moj kardiolog kaze da ne moram da uzimam clopitogrel jer je to biznis a i meni su vrlo skupi 50 EU. DALI MOGU PRESTATI SA OVAJ LEK ILI MORAM DA PRODUZIM imam 38god i osecam se odlicno ,dali postoi neka jeftina zamena HVALA.

    Odgovoreno: 15. 06. 2008.
    • MORATE uzimati clopidogrel jer postoji veliki rizik da stent trombozira!!! To znači infarkt!!! Alternativa clopidogrelu (jeftinija i 10 puta slabija) je TICLODIX od 250mg koji se pije dva puta dnevno.