Postovani, imam 35 god. I poslednih 4 dana imam problem sa pritiskom. Interesantno je kad je na leva ruka 120/80 na desna 145/100, na leva je bio pokacen maksimum 140/100, ali tad na desna je bio 160/110 i na periode uzasna omalaksanost oko 10-15min. Prje pritisak je obicno bio normalan osim kad sam imala stresne situacije oko 135/90, ali se vracao u normalu bez medikamentima. Inace na zadnog dela vrata sa desne strane osecam neka zategnutost, tupa bol koje sam ih osecala i prije ovog pritiska. Neznam dali je vazno ali 6 dana kako pijem antibiotik (ciprofloxacin) jer bris sa zdrela je pokazao streptococcus pyogenes grupe a. Savjet??? Hvala. . .

    Odgovoreno: 21. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Glavobolja u potiljku koju opisujete je simptom povišenog pritiska. I sve ostalo što ste napisali sugeriše da je došlo vreme da uzimate stalnu terapiju za povišen krvni pritisak. Koja je to terapija odlučiće vaš doktor. A vi smanjite unos soli i tečnosti, ako imate višak težine smanjite ga i povećajte nivo fizičke aktivnosti. Antibiotici nemaju veze sa vašim stanjem.