Molim vas imam cesta probadanja u grudnom kosu, tacnije u sredini grudnog kosa mozda jedan centimetar u desnu stranu, taj bol kao pecenje traje 5-10sekundi, i ponavlja se 10-tak puta u toku dana, a to traje vec tri dana. Nemam gusenje ni bol u ruci, samo taj bol. Bio sam danas kod doktora uradjen mi je ekg i nadjen je povisen t-talas, poslali su me kod interniste on me poslao da uradim nalaz ck i ldh_li, ck-196 na granici a ldh_li 293. . . . Dali su mi da uradim i ostale nalaze se, dks, urin, kreat, šuk, hol, trg. Inace pritisak mi je takodje povisen 150 sa 100 bio. Prepisano mi je da cardiopirin, conkord, presolol. I preporucen test opterecenja i ultra zvuk srca. . . Molim vas da li biste mi vi nesto mogli reci o ovom t-talasu i ovim nalazima i dali da pijem ove lijekove ili da cekam da uradim sve nalaze pa onda ako bude potrebno. Imam 31. Godinu. . . Inace pre dve godine sam radio test opterecenja i ultrazvuk i holter i sve je bilo u redu. . . .

    Odgovoreno: 19. 06. 2010.
    • Poštovani,
      T talas koji se pominje u nalazu je najvarijabilniji deo ekga i ne moze se izolovano interpretirati, jer je možda oduvek takav kod vas. Povišen pritisak trebate regulisati lekovima a s obzirom ns vaše godine to jo mogla biti trenetna reakcija i možda vam kasnije lekovi neće trebati.