Postovani, moj ocitani holtere ekg glasi> za verme 24h holter monitoringa registrovano 109116 srcanih cikllusa u sinusnom ritmu, prosecna ssrcana frekvencija je iznosila 77, minimalna srcana frekvencija je iznosila 30 u 00: 56, maksimalna srcana frekvencija je bila 132 u 09: 19 voznja bicikle, pauza duzih od 2, 5 sekunde nije bilo, registrovano 1927 ves, sa kupleta parovives v bigemija je bilok, vtrigemija je bilo, slozenih supraventrikularnih poremecaja ritma nije bilo registovanok 39 minuta atrialne fibrilacije, bez dinamike st segmenata i t talasa arrhythmia eaxtrasystolilca ventricularis lown iv a, fa parox trenutna terapija propafen tablete 300 mg 2x 1, molilcor tableter2mg 2x2, aspirin 100 mg protekt 1 dnevno, bromazeman 3mg i uvece, bendoksin 1, magnezijum1. Zbog prosirenih vena tablete plebodia. Molilm vas za vase misljenje jako sam zabrinuta, i sta mogu uciniti da mi bude bolje, osecam nepravilan ritam srca, zamaram se i uvek sam napeta, lose spavam. Sta mislilte da li je stacionar u novoj varosi pogodan za ovu moju bolest veliko hvala

    Odgovoreno: 19. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Tokom noćnih sati se registruje dosta spor rad srca oko 30 u minuti i to treba preispitati. U ovom trenutku, a prošlo je mesec dana otkako ste postavili pitanje, treba ponociti holter, da bi se proverila frekvenca još jednom. Ako ostane ovako niska, treba ozbiljno razmotriti ugradnju pejsmejkera kod vas. Od centara koji to rade mislim da vam je najbliže užice.