Molim vas za pomoc, moja mama ima 88 godina i ima problema sa disanjem i doktori ne znaju sta je uzrok. Mama uzima tablete protiv guste krvi, i za pritisak. Imala je mali mozdani udar prosle godine i bila je u bolnici 7 dana. Zamolil bih vas da mi kazete sta je uzrok da moja mama ide dva koraka i gusi se samo kada sedi ona je u redu i dise normalno a kad se kupa, hoda ili se oblaci vrlo tesko dise. Lekari su joj dali pumpu. Za otezano disanje i gusenje sa nedostatkom vazduha, bol u prsima te lupanje srca pri najmanjem fizickom naporu. Dali mozete da preporucite gde da se obratimo kada dodemo kuci i kojem lekaru. Havala

    Odgovoreno: 17. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Tegobe koje opisujete liče na simptome dva sistema: srčanog i plućnog. I poodmakle godine imaju svog udela u opštem stanju ali potražite specijaliste iz ove dve oblasti koje sam vam pomenuo.