Imam 26 godina, zadnjih mesec dana mi se javlja periodican nagli bol u grudima, srednjeg intenziteta. Imao sam visok pritisak koji sam zadnjih sedam dana normalizovao (lek prilinda 5mg) ali mi se i dalje javlja bol i konstantno zujanje u usima. Na ekg-u, skeneru srca, testu opterecenja, rengenu i ehokardiografiji pluca, analizi krvi, doktori nisu nista nasli. Da li postoji jos neka metoda ispitivanja, analize gde mogu 100% biti siguran da je sa srcem sve u redu, da nemam neko zacepljenje ili nesto slicno. Sve je pocelo naglim bolom u grudima, malaksalost, trnjenje nogu i leve ruke, zujanje u usima, odjednom sam ozedneo, bol u potiljku glave. Tada su mi u hitnoj pomoci izmerili pritisak 180 sa 100 koji se tokom noci normalizovao i vise nije skakao ali je prethodni simptomi mi se javljaju svakodnevno. Jako neprijatan bol, kao neka toplina da mi krene od sredine grudnog kosa ka ustima ili bol u odredjenim tackama gde je srce. Molim vas za pomoc.

    Odgovoreno: 19. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Tegobe koje opisujete meni ne liče na tegobe srčanog porekla. Visok pritisak vam je mogao dati tu glavobolju ali sa njegovim normalisanjem bi ta vrsta povezanosti trebala nestati. Mimo uradjenih pretraga ne treba vam dodatna dijagnostika, sa srcem je sve u redu.