Postovani, ultrazvuk srca nalaz: aorta je normalne dimenzije u korenu. Av je trivelrna velumi su ocuvane sistolne separacije, potpune dijastolne koptacije. Mv: fibrozirana glavica prednjeg m listica, nema regurgitacije. L. Pretkomora je uredna. L. Komora je normalne dimenzije supljine, normalne debljine i pokret zidova, normalne globalne funkcije. D srce je uredno. Tv: trag tv. Pv je uredna. Perikard je uredan. Fibrinogen 5. 46 (2-4. 5 referentna vrednost) sedimentacija 29 ostali biohemijski parametri u granicama normale. Molim za komentar unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 19. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Diskretne promene na jednom od dva lista mitralne valvule vas ne ugrožavaju niti ih možete osetiti kao tegobe. Eho srca na godinu dana. Parametre zapaljenja proverite za mesec dana.