Dugogodišnji sam hipertoničar. Terapiju koristim od 1996. A istu sam više puta mjenjao. Trenutno koristim prilazid plus, konkor od 2, 5 ujutri i lacipil od 2 mg uveče. Vrijednosti pritiska su obično oko 150/90-95. Od laboratorije imam povećane trigliceride (4, 8) a holesterol mi je oko3, 5. Tjelesna masa mi je trenutno oko 110 kg, visok sam 182 cm i radim u mup-u. Nisam zadovoljan vrednostima pritiska, kakav je vas komentar i savjet. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 17. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Pritisak se mora dovesti na vrednosti ispod 140/90mmhg i tek se onda može reći da je pritisak regulisan. Siguran sam da i uvećana težina ima svog udela u hipertenziji koju imate i smanjenje težine bi vam morao biti jedan od prioriteta. Trigliceridi su nezavisan faktor rizika za koronarnu bolest i treba ih obarati. Probajte sa povećanjem doze postojećih lekova, ako ne bude dovoljno onda promena terapije.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #61200

    • Imam mali pritisak svakog dana - 88 sa 65, ali mi je povećan puls. Imam 28 godina.