Postovani, imam pitanje u vezi srcanog pritiska, koji je veoma nizak, pa molim vas, da mi odgovorite. Merenja su sledeca: 130-49, 126-50, 115-48, itd, da ne nabrajam, uglavnom po mom misljenju nizak je, i osecam malaksalost, inace mi pritisak nije bio ovakav ranije, uvek je bio 120-80, pa me brine, je li to problem do srca, ili sta? Inace trenutno nemam zdravstveno osiguranje, a zivim u inostranstvu, pregledi su jako skupi, pogotovo specijalista, pa vas molim za vase misljenje,. . Da li da povecam fizicku aktivnost, i sta da radim? Ima li razloga za paniku! Hvala unapred!

    Odgovoreno: 11. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Povećajte aktivnost ali i umereno povećajte unos tečnosti. Nizak pritisak ne pravi ozbiljne probleme, možete osećati malo vrtoglavice i toliko. Nema razloga za paniku.