Od 23 gd imam kompletan blok leve grane. 5gd visok pritisak, pijem lopril h od 10mg, nebilet. Pocela sam da oticem, gojayna sam, slabo se krecem. Sta dalje. Vase misljenje, molim. Test opterecenja dobar.

    Odgovoreno: 15. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Kompletan blok leve grane ne možete osećati kao simptom. Ostale stvari koje pominjete su možda medjusobno povezane: gojaznost, oticanje (verovatno mislite na stopala i potkolenice) , slabija pokretljivost. Dobar test opterećenja znači da verovatno nemate koronarnu bolest. Ako vam terapija koju uzimate drži pritisak ispod 140/90mmhg onda je dobra.