Poslednjih nekoliko dana osecam stezanje u grudima, cesto imam lupanje srca, radila sam pre dve god ultrazvuk srca i imam nekakav prolaps, a da napomenem da vec tri god imam napade panike. Molim vas da li je to stezanje u grudima posledica panicnih napada i da li ti napadi mogu da uticu na moje dalje zdravlje i da ugroze moje srce?

    Odgovoreno: 10. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Vrlo verovatno da su napadi koje imate posledica straha i panike koju imate a prolaps mitralne valvule vam ne može praviti takve smetnje niti vas ugrožava. Od koristi bi vam bile male doze beta blokatora i sedativi, posavetujte se sa vašim doktorom.
      Pozdrav

    • Lek za panicni poremecaj a i za dosta tih "pratecih stvari" kao lupanje srca i ostalo ti je, mozda ce ti zvucati glupo, knjiga joe bary-a "one move". Nadji je ili mi se javi pa cu ti ja poslati prevod. Neverovatno nesto ko zeli sam sebi pomoci.