Interesuje me da li je to bolest mog srca: imam potrebu da duboko disem, kao da mi kiseonik ne dolazi dovljno u glavu, nije mi bas sve onako cisto i bistro u glavi. Kod lekara sam snimala srce, ono kod opste prakse, i uvek je sve u redu, sa otkucajima. Kod kuce u vecernjim satima mi naglo skace pritisak do 150 sa 90, ido ujutru se snizi na 120-130 sa 90ili85. Jedem tad beli luk ili limun, hodam lagano. Tako mi bude par dana pa se sve umiri, pa i sedmicama bude ok. Ali nikad se ne osecam opusteno i jasno. Rast pritiska osetim kad mi u usima pocne tutnjati, zacepe se kao na visinama, i tada me cak i bole bubnjici. Nemam nista konkretno

    Odgovoreno: 03. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Tegobe koje opisujete ne liče na tegobe srčanog porekla. Pritisak tokom dana varira i zavisi od puno spoljnih i unutrašnjih faktora. Ako ste napeti i nervozni, konsultujte neuropsihijatra oko uvodjenja beke terapije koja bi vas relaksirala.