Poštovani, Imam 22 godine i već duže vreme imam problema sa želucem. Vama se konkretno javljam da biste mi pojasnili rezultat analize krvi, koju sam uradila. Sledeće komponente odstupaju: RDW: 13.2 H%, Ukupni holesterol: 5.94 H mmol/L, S-HDL- holesterol: 0.74 mmol/L, LDL - holesterol: 4.72 mmol/L, non HDL - holesterol: 5.20 mmol/L, LDL koeficijent: 8.02, Indeks ateroskleroze: 6.37. Šta to sve znači i da li je problematično? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 06. 2008.
    • Nalaz znači da bi trebali da obratite pažnju na ishranu da za 20 i 30 godina budete bezbedniji. Uzmite neku od brošura koju imaju proizvodjači lekova za obaranje nivoa masnoća u krvi.