Postovani molila bih vas za savet tj objasnjenje. Cesto imam osecaj da mi srce ubrzano kuca. Kad se to desi dok lezim imam osecaj kao da se ljuljam levo desno u krevetu. Pritisak mi je 110-70, ali mi puls nikad nije ispod 80. Isla sam kod kardiologa i posle uradjenog ekg-a on mi je samo upisao "neurosis cordis". Zanima me sta to znaci?

    Odgovoreno: 08. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Neurosis cordis ne znači ništa, ako se sećate to je dijagnoza baneta bubmara iz serije "grlom u jagode", prevod bi bio nervozno srce. Uradite 24h holter da se vidi da li je frekvenca ubrzana i noću dok spavate. Ako se srce noću smiri, pomoći će sedativi.