Postovani, pre par dana sam imala strasnu situaciju. Nakon toga pojavio mi se osecaj lupanja srca, tj. Jakih osecaja otkucaja srca, koji se javljaju u toku citavog dana, nezavisno od aktivnosti. Jako je neprijatno, imam utisak kao da ce mi srce iskociti. Kao da cujem svoje srce, a cini mi se kada se to desava, da u pulsu postoje nepravilnosti. Kao da srce zastane za sekund i onda naglo pocne kucati. Puls mi je blago ubrzan, mada kada mi se to desi imam utisak da srce sporije kuca. Nikada mi se ovo nije desavalo, ovako, da traje po nekoliko dana. Ranije se to desavalo jednom u ko zna koliko meseci. Izlozena sam stresu veoma cesto, pa vas molim da mi odgovorite da li je to nesto ozbiljno zbog cega bih trebala ici lekaru ili ce samo od sebe prestati? Pozdrav i hvala

    Odgovoreno: 03. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Fenomen koji opisujete se zove ekstrasistole tj. Prevremene srčane kontrakcije. Mogu poticati iz komora ili pretkomora. Tipično je da se može javiti u zdravih osoba posle stresnih situacija kada se izluči mnogo adrenalina. Tegobe će se sa smirivanjem situacije povući, i u tom slučaju se ne trebate javljati lekaru.