Imam 50 godina. Krajem 2008. Godine imao sam reinfarkt desne komore. Lecen sam u vb nis, gde mi je propisana terapija: concor (1 x1, 25 mg) , zorkaptil 1 x12, 5 mg) , isosorb r (2x20 mg) i cardiopirin. Na vma, gde sam upucen zbog koronarografije, terapija mi je promenjena: monopril (1x10 mg) , milenol (2x6, 25 mg) i cardiopirin. Pre par meseci, na kontroli u vb nis ponovo su mi vratili staru terpiju. Interesuje me da li postoji sustinska razlika izmedju ove dve terapije i koja je, po vasem misljenju, delotvornija?

    Odgovoreno: 01. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Zorcaptil je kratkodelujući ace inhibitor i ja bih uvek dap prednost monoprilu koji je dugodelujući i može se uzimati jednom dnevno. Concor i milenol spadaju u istu grupu lekova, ne postoji ubedljiv razlog da se da prednost jednom od njih. Isosorb je koronarni dilatator. Ako verujete lekaru koji vas leči, prihvatite njegovu terapijju.