Postovani Dr Perišiću, Imam 26 godina i dijagnoza mi je paraksizmi atrijalne fibrilacije.Doktor mi je dao terapiju presolol 50 mg dva puta na dan.Inace imam astmu i koristim seratide sprej po potrebi.Interesuje me da li smijem koristiti presolol zato sto imam astmu.Astma mi je inace alergijska.

    Odgovoreno: 01. 06. 2008.
    • Smete uz oprez. Presolol je kardioselektivni beta blokator ali kod pacijenata sa astmom je potreban oprez. Ako se paroksizmi atrijalne fibrilacije javljaju retko, jednom u pola godine, možda možete i bez leka.