Postovanje. Pre oko 8 god mije otkriven hemodinamski prolaps bez hemod. Efekta. Pa nakon 3, 4 god opet isti nalaz. Prosle god. Kardiolog to nije video vec je dijagnoza prednji kuspis mit. Zalistka zivlji. Nemoguce da je proslo. Ponekad se jave po neka ekstrasistola sto me uzasno iznervira. Inace nekad sam se aktivno bavio sportom ali vec 3 godine skoro ni malo. Sada se veoma brzo umaram od malo jaceg fiz. Napora. Molim za savet i da li su ta preskakanja alarmantna? Pozdrav

    Odgovoreno: 01. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Preskakanja koja opisujete nisu alarmantna i vrlo su tipičan nalaz u poremećaju koji opisujete. Ultrazvuk je dosta subjektivna metoda i nekada neslaganja mogu biti i dosta velika. U vašem slučaju od prolapsa do življeg kuspisa razlika je klinički i funkcionalno beznačajna pa nema potrebe da pridajete značaj ovoj razlici u interpretaciji.