Imam 38 godina, od cega zadnjih 10 imam probleme sa srcanim radom (tahikardije i aritmije ves) . Na kardiloskom pregledu mi je ustanovljeno da imam priraslice od neke ranije upale. Test na viruse je negativan. U poslednje vreme sam primetio da su mi artimje monogo ucestalije. Obavezno ih dobijem kada legnem potrbuske, pri naglom savijanju ili uspravljanju, ili posle obimnijeg obroka. Od lekova povremeno pijem nesto za smirenje posto sam zbog konstante nesigurnosti poceo dobijati panicne napade. Da li panicni napada u kombinaciji sa priraslicama mogu biti uzrok sve ucestalijih (svakodnevnih) aritmicnih epizoda?

    Odgovoreno: 31. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Priraslice su same po sebi dovoljan razlog za nastajanje ekstrasistola. A u kombinaciji sa strahom, učestalost ekstrasistola se može značajno povećati. Uradite holter ekga da bi videli ima li ekstrasistola noću, kada se ne pokrećete i kada ne mislite na njih. Sedativi su dobar izbog u terapiji.