Postovani, nisam sigurna da je pitanje bas za ovu oblast ali ne znam ni gde bih ga postavila. Moj problem su iznenadni skokovi pulsa i do 115 pri cemu mi i gornji pritisak skoci, ne uvek ali u manjem broju slucajeva, da. Doktor mi je prepisao konkor od 2. 5mg koji pijem svako jutro vec dva meseca unazad. Ekg i ultrazvuk srca odlicni, hormoni stitne zlezde i uz stitne takodje odlicni, uz grudi i vrata takodje, krvna slika leukociti poviseni 12, i u leuk. Formuli neutrofili blago poviseni, gvozdje 7, dakle na donjoj granici, holesterol 5. 70, trigliceridi 1. 60, ovde napominjem da sam semi vegetarijanac sto znaci da jedem ribu i belo pilece meso nista drugo tako da hranom nisam mogla da uticem na porast holesterola. Ultrazvuk abdomena ok, osim kamena u bubregu velicine 8 mm, koji mi ne stvara neke probleme, urinokultura ok, jetreni enzimi svi u redu, ginokoloski sve u redu, osim progesterona koji je nizak poprilicno od 1 do 7, 21 dana ciklusa. Izvinite na ovako opsirnom izlaganju ali ovaj problem pocinje polako da me izludjuje, blago receno, pa bih vas molila da mi kazete da li nesto od gore iznetih podataka moze da mi uzrokuje problem koji imam ili da prekontrolisem jos nesto i sta?? Cinjenica je da kada popijem bromazepam u roku od pola sata sve tegobe prestanu. Da li ti znaci da je problem psihogene prirode? Hvala na vremenu posvecenom ovom pitanju.

    Odgovoreno: 31. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Skokovi pulsa koje opisujete su prilično tipični za osobe sklone burnijem emotivnom reagovanju. Dokaz za to vam je i reakcija na bromazepam, što treba i da vas smiri, jer da postoji neki supstrat bolesti, ta terapija ne bi bila dovoljna. Uradjene pretrage su u redu i to takodje isključuje postojanje bolesti. Concor je dobar izbor za tegobe koje imate.