Postovani doktore, vec godinu dana osecam se cudno. . Ustvari u srbiji sam se bavio godinama sportom bez ikakvih problema sam bio. Od jednom sam dosao ovamo i prestao radit svakakve fizicke aktivnosti osim mog posla. Sad imam cudne bolove koji me probadaju u grudima, osecaj kao da me nesto pritiska. Uz to imam bolove u ramenu, ponekad dobijem neke tupe bolove u levoj strani vrata, to jest vratnoj zili i osecam bol u otkucaje srca. Na to se doda tup bol u vilici "levoj strani". Napomena "imam nepravilan rast zadnjih zuba "umnjaka" i par kvarnih zuba. Neznam da li to moze da utice. Isao sam kod kardiologa ovde i pravili su mi ekg par puta. Rekli su mi samo da imam kao "veliko srce" i da malo ubrazno radi sto kazu nije opasno nista. Onda da bi se bolje osigurali poslali su me da radim ultra zvuk srca "echo doppler", svi rezultati su se pokazali dobro. Sa plucima nemam problema ne pusim, ne pijem alkohol, pod stresovima raznim jesam. I jos jedan mali sipmtom neznam da li je vredan da se pomene ali ja cu vam reci da sam primetio vec dugo vremena su mi nokti na rukama do pola malo ali samo malo promenili boju u plavkasto. Ne vidi se na svetlosti puno. Bolovi u grudima opisujem tupe, ponekad ostro probadanje u predelu srca, na ramenu. Bol u ruci nemam niti imam ikakva trnjenja u bilo kojoj strani. Zabrinjava me samo taj nasumicni bol u vratu koji dodje nakon nekog fizickog napora. Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 21. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Tegobe koje opisujete ne liče na srčane a ono što je važno je da su vam svi dosadašnji pregledi u redu. Bol najviše liči na mišićni i ne treba da vas brine u smislu vezivanja za srce.