Imam godinama preskakanje srca a isto tako i kilu na želudcu, ono što mene zanima da li kila može da smeta srcu i odmah ujutru pre jela pošto se meni dešava da osetim preskoke čim se probudim, znači da li kila može da remeti rad srca nezavisno od hrane ili se kila pokrene isključivo nakon obroka. Hvala

    Odgovoreno: 21. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Želudačna kila (hiatus hernia) može biti razlog za nepravilan rad srcaa, tahikardije i slično. Najčešće se tegobe javljaju posle obroka, preporučuje se visoko uzglavlje za spavanje i manji obroci.