Postovani, imam 19 godina, pije dvije i po godine (usled zamaranja, nesvestica) mi je ustanovljeno da imam primarnu plucnu hipertenziju, za koju ne zanju od cega mi je nastalo, a pritom sam imala i na glavnu plucnu arteriju (koja je suzena) dva tromba po 7 cm, uz sintrom tablete koje i dan danas pijem oni su nestali ali je pritisak i dalje ostao. Da li postoji neko lijecenje ili je jos uvjek ova bolest nepoznata.

    Odgovoreno: 12. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Determinanta primarna za neku bolest znači da je nepoznatog porekla. Primarna plućna hipertenzija je ozbiljno oboljenje pa preporučujem striktno pridržavanje propisane terapije. Ne postoji specifičan lek u lečenju ove bolesti, leče se njeni simptomi i posledice.