Postovani, molim za savet i misljenje. Problem koji se javlja kod mene je sledeci: u poslednje vreme imam ucestalo preskakanje srca (3-4) puta dnevno zadnjih 25 dana. Tokom noci a i preko dana desava se da ne mogu da uzmem vazduh tj. Kao da gubim dah. Nocu ne mogu da spavam jer kada izgubim dah naglo se probudim i srce pocne jako da mi lupa. Radio sam ekg i imao sam ubrzani rad srca. Drugi put kada sam radi ekeg ali kod lekara opste prake receno mi je da mi je mozda komora uvecana. Objasnite mi sta to znaci? Od dijagnoze koristim bisoprolol svakog dana 2. 5 mg i lorazepam od 1. 5. Dogadja se kao da me hvata i nesvestica tokom dana. Laboratorjski nalazi su redu. Hvala unapred. Sladjan

    Odgovoreno: 20. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Uvećanje leve komore se utvrdjuje ultrazvukom a iz opisa vaših tegoba ne vidim aspekte za tako nešto. Da bi se videla morfologija srca predlažem da uradite ultrazvuk srca. Da bi se videlo da li ubrzan rad srca postoji i noću bilo bi dobro da uradite 24h holter ekga. Terapija je u redu za tegobe koje opisujete.