Uradjena msct lca: bet tbalahbug orineba lad u ostioproksimalnom segmentu mekani plak sa redukcikom lumena 30-40% . Oi idvahabhz -dg grabe oistihu jakcufujivab okaj jihu redzjzhe kzneb di 50% , acx sklerotična, bez značajnih promena. Rca: sklerotična, u rednjoj trećina sužana 30% . Molim vaše mišljenje eventualna terapija i dalje lečenje. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 22. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Opisane promene nisu hemodinamski značajne (jer nijedna ne prelazi 60% ) i zato ne treba raditi standardnu koronarografiju. Terapiju odredjuje lekar koji pregleda pacijenta.