Molim vas odgovorite mi koje su moguce posledice hirurskog zatvaranja asd-a.

    Odgovoreno: 24. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Ako operacija uspe, periproceduralni rizik se najčešće svodi na to da li će se oštetiti sprovodni sistem što se rešava stalnim pejsmejkerom. Nakon operacije (kao i posle svake operacije na otvorenom srcu) može se javiti perikardni izliv. Ako budu izražene postoperativne priraslice, mogu se javiti ekstrasistole i aritmija.