Postovani dr perisicu, imam 43 godine, prije 6 godina mi je uspostavljena dg hepatitis b, ali ja vam se obracam povodom visokog holesterola 9. 80, dr kaze da mi ne smije davati ljekove za snizavanje hol. Zbog hepatitisa, sve vrijeme od uspostavljanja dg. Vodim racuna o ishrani, bavim se umjereno fiz. Aktivnoscu, ali vrijednosti su sve vece. Znam da je visok hol. Okidac za srcana oboljenja, ali kako da sebi pomognem, molim vas da li mozete da mi date savjet. Svako dobro, srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 12. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Pokušajte sa dijetom koja ima mali postotak holesterola. Takodje možete pod nadzorom lekara uzimati male doze nekog statina (crestor, recimo) i pratiti status jetre. I omega 3 masne kiseline mogu sniziti holesterol.