Postovanje!!! Rentgenski snimak pokazuje prosireno aortalno dugme. . . Ono sto sam doznala od ljekara jest da mi niti ekg nije bas uredan. . . Nesto spominje nepravilnosti lijevog bloka. . . Vec skoro 2 godine povremeno mi se desava da imam blaga probadanja ili osjecaj pritiska na lijevoj strani grudnog kosa. . . . Posebno je to izrazeno kod uznemirenosti, stresa i naglih vremenskih promjena. . . Kod pojacane tjelesne aktivnosti mi se to ne desava. . . Molim vas za odgovor, mnogo bi mi pomogao. . . Imam takođe i reumu. . . Reuma test je pokazao "waale rose" cini mi se da je tako nekako. . . Latentna reuma koliko sam upoznata. . . Molim vas da mi kazete sta bi moglo biti u mom slucaju i da li je ovo dvoje povezano. . . Kako mala sam cesto imala upale krajnika i bronhitise takođe. . . Krajnike nisam odstranila. . . Iskreno se nadam da cete mi dati neki odgovor. . . Pomalo sam zbunjena i nervozna jer je ovo pocelo rutinskim pregledom a sad idem kod interniste koji mi bas previse ne izlazi ususret i ne objasnjava moje stanje. . . Hvala unaprijed!!!

    Odgovoreno: 12. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Što se tiče onog prvog, kardiološkog dela ne trebate brinuti jer je ključno to što dobro podnosite fizičku aktivnost. Reumu leči reumatolog a ostale vaše tegobe ne liče da su srčanog porekla. Konsultujte vašeg lekara oko upotrebe sedativa.