Šta znači što mi je lekar specijalista napisao "aorta trivelarna u korenu"? Dijagnoza mi je: blaga hipertrofija lk, hypertensio arterialis boesitas. Terapija: presosol 100 mg, 2 x 1/2. Gojazan sam.

    Odgovoreno: 06. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Aorta trivelarna u korenu znači da ima 3 veluma (listića) a to je i normalan izgled i broj. Blaga hipertrofija je zadebljanje zida leve komore što znači da niste najbolje (ili niste uopšte) regulisali povišen krvni pritisak.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #59009

    • Kalcifikovana aortna štetnosti umjerenog stepena. Aortna insuficijencija u tragu. Molim Vas ako mi možete pojasniti moje trenutno stanje, rizik i Vaš savet.. Hvala.