Postovani doktore' ja sam vac jednom pisala, ali vidim i razum da vi imate puno pitanja koja cekaju na vas odgovor. Ja imam zakazanu koronarografiju na vaskularnoj klinici dedinje, ali se dosta ceka. Da nebi vas mucila ja sam pre jedno 10 dana napisala dijagnozu koju mi je pvljena februara 24, i od terapije imam dilakor, molikor, verapemil i farin, ali se opet oseca m vrlo lose. Pritisak nije tako los krece se 120/80, neda malo visi nekad mani, ali arytmija ide stalno oreko 100 u min moje pitanje je pijem farin vec mesec dana i ne postizem koliko treba da bude, 2do2, 5. Zadnji rezultat je, 1. 792. Dali je ti za ovo vreme dobro i dali treba veca doza ja pije 1 tablata dnevno. Smederevi je strava da odete kod kardiologa jer i kad odete on vam usput receno postavi i dijagnozu i terapiju. Molim vas vidi da mnogima ste dali vrlo jasne odgovore pa i meni bi to mnogo znacilo puno pozdrava i unaored hvala milica

    Odgovoreno: 05. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Kada je doza farina u pitanju važno je šta je razlog za njegovo uzimanje. Ako je u pitanju apsolutna aritmija, što mislim da je razlog kod vas, onda je inr prihvatljiv. Vi imate lekove za aritmiju, anginu pectoris i srčanu slabost. Posle koronarografije možda će vam biti predložena operacija.