Imam kod jakog uzbudjenja komorske extrasistole. Nekadv su ucestale kada mi je pritisak visok 160/100a puls jako nizak oko 60u muinuti. Imao sam prosle godine po prvi put extrasistole pracene visokim pritiskom. Uspesno su prestale na ravel sr. Sada sam, po preporuci privatnog doktora, dodao i. 75mg bromazepama koji mi 95posto umiri extrasistole. Zeleo bi da pitam i to da li da se pre obratim psihologu jer imam jaku promenu u emotivnom statusu koje je kod nas opsteneprihvaceno i da li treba jos, na dijeti sam, da skinem kilograme jer trenutno sam na visini 185 a tezina mi je na 98 a osecao sam, prosle godine, da mi se poboljsalo stanje nakon silaska ispod 94 kg.

    Odgovoreno: 06. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Nekoliko stvari će sigurno pomoći. To su: skidanje težine, sedativi i beta blokatori. Ako pušite, i to može provocirati ekstrasistole. Psiholog je u takvim situacijama uvek dobrodošao.