Imam 26 godina i do sada sam jedino bila bolesna od gripa, nikakve druge zdravstvene probleme nisam imala. U novembru sam imala lošu krvu sliku i doktor je dijagnostikovao blagu anemiju. Istovremeno su se javili i izuzetno ubrzan puls, lupanje srca, koje se smirilo tek kad sam popila polovinu presolola (doktor mi ga je dao na licu mesta) . Posle toga mi je prepisao da pijem 1/4 presolola svakog jutra. Tada mi se učinilo da će sve proći do sledećeg jutra, međutim, trajalo je nedelju-dve. Tih dana sam imala osećaj nesigurnosti i samo mi je trebalo da me niko ništa ne pita, da bude tišina oko mene. Krvna slika mi je sada super, malo sam se i popravila jer sam prešla na kvalitetniju ishranu. Ali, svakog jutra kada se probudim osetim malo brži puls, oko 80 -90 otkucaja u minuti. Kad popijem četvrtinu presolola, stanje se stabilizuje. Od novembra pijem presolol i ne znam kada treba da prestanem. Da li je normalno što organizmu ovoliko treba da se oporavi?

    Odgovoreno: 02. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Ubrzan rad srca je kompenzatorna mera kojom se organizam bori protiv anemije. Ali, ako je anemija regulisana, tahikardija se više ne može vezati za nju. Ta frekvenca koju opisujete od 80-90 u minuti i nije mnogo velika i verovatno je ne treba obarati.