Moja je bolest sick sinus sindrom, extra cystolia venticularni. Simptomi: |udari, gushenje i bolovi u gradni koss, tahikardija, ne mogu da se kreccem, polulezzecce stanje je najbolje. Javljaju se povremeno u toku meseca, traje oko 10 dana. Zadnje 2 god u kontinuitet a pre toga sinusna aritmija oko 10 god. Terapija; verapamil, pa posle propafenon, pa posle amiocordin. Nema poboljssanje. Sada duzze traje, na poccetku oko 5 dana, sada oko 10 dana. Od ispitivanja: eho, ekg, holter hvala puno, javite se na forum

    Odgovoreno: 18. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Ako je u pitanju sick sinus sindrom, on se najčešće karakteriše smenjivanjem vrzih i sporih srčanih ritmova. Kako vi navodite ekstrasistole kao glavni simptom, potrebno je istražiti njihovo poreklo ako je moguće. Ako se sva terapija pokaže kao neefikasna, treba razmotriti elektrofiziološko ispitivanje i/ili ablaciju, a možda se postavi i indikacija za ugradnju stalnog pejsmejkera.