U detinjstvu sam imao urodjenu manu pentalogia falot. To mi je sredjeno na vma 1980. God. I od tada do marta 2009. God. Mi je bilo skroz dobro. Tada mi je nastalo lupanje srca (tahikardia) . Lekari su to probali da rese lekovima ali nije uspelo. U junu mesecu mi je radjena rf ablacia srca u ikvb kamenica i bilo mi je dobro do novembra 2009. Tada su mi radili jos jednu rf ablaciju ali sam se posle toga vracao u bolnicu jos pet puta. Prvo sam pio samo kardiopirin, posle i darob mite 3x25mg, posle su mi pojacali darob mite na 3x80. Kada ni to nije bilo dovoljno dali su mi verapamil 3x80 i chinidin 2x 300mg. Kada ni to nije bilo dovoljno dali su mi verapamil 2x120 + 1x80, chinidin 2x300 i dilacor 1 dnevno. Kazu da ne mogu da mi urade ablaciju kada mi srce "ne lupa" zato sto ne mogu tacno da nadju mesto gde treba da se radi. Kazu da je meni u srcu pomereno sve od moje prve operacije pentalogije falot. Ja sam citao da sada postoje takvi uredjaji koji mogu tacno da nadju mesto gde treba raditi ablaciju. Interesuje me gde to ima kod nas i ako nema kod nas gde ima. Da li ima u turskoj u bolnici acibadem gde se salju nasi bolesnici na operacije i koliko bi to moglo da kosta ako bih se odlucio da idem na svoj trosak?

    Odgovoreno: 17. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Pokušajte da na institutu dedinje dobijete tu informaciju ili u kc srbije. Ja sam čuo za dr paponea iz rima kao najboljeg u evropi a takva procedura košta od 15 do 25ooo evra.